INDIGO DERGISI FORUMU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
INDIGO DERGISI FORUMU

http://indigodergisi.com

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Bilim adamlarının çözemediği 10 sır

2 posters
YazarMesaj
Mexelina
Elmas Üye
Elmas Üye
Mexelina

Yer : Eskişehir

Bilim adamlarının çözemediği 10 sır Empty
MesajKonu: Bilim adamlarının çözemediği 10 sır   Bilim adamlarının çözemediği 10 sır Icon_minitimeÇarş. Şub. 13 2008, 22:07

Bilim adamlarının çözemediği 10 sır 32TPYGIZ1

Hayatlarında bir kez ölüme yakın deneyim geçirmiş kişilerin bazıları, karanlık bir tünelde yol alıp, sonunda beyaz bir ışık huzmesine kavuştuklarına dair hikâyeler anlatır.

Bilim adamlarının çözemediği 10 sır 32TPYGIZ12

Herkesin hayatında bir ya da birkaç kez yaşadığı bu duygu, şaşırtıcı, anlaşılmaz, gizemli ve evet ürkütücüdür. Birçok kişi ''déjà vu'' hissini psişik bir deneyim olarak algılar. Birçok kişiye göre ise bunlar önceki hayatlarımızdan davetsiz çıkıp gelen anlık karelerdir. Araştırmacılar ''déjà vu'' ile ilgili bazı açıklamalar yapmaya çalışsalar da de bu tuhaf hissin nedeni bir gizem olmayı sürdürüyor.

Bilim adamlarının çözemediği 10 sır 32TPYGIZ1koca

Bu gizem de Amerika'dan... Yeni Kıta'da yıllar boyunca, insana benzeyen, bol tüylü, son derece iri boyutlara sahip, ''Büyük Ayak'' adlı bir yaratığı gördüğünü iddia eden sayısız insan ortaya çıktı.

Bilim adamlarının çözemediği 10 sır 32TPYGIZ3

İster altıncı his, ister önsezi, ister kötü hisler diyelim; hepimizin hayatımızda en az bir ya da birkaç kez garip sezgilerimizi rehber alarak hareket ettiğimiz olmuştur.

Bilim adamlarının çözemediği 10 sır 32TPYGIZ5

Bir efsaneye dönüşen ''plasebo etkisi'' zihinle beden arasındaki muhteşem ilişkinin en basit kanıtı.

Bilim adamlarının çözemediği 10 sır 32TPYGIZhoffa1

1872'de Portekiz yakınlarında bulunan ''hayalet gemi'' Marie Celeste'in mürettebatı, Amerikan işçi lideri Jimmy Hoffa bu şekilde kayıplara karışan insanlardan sadece bazıları. Kaybolan insanlar, normal şartlarda polis soruşturması, itiraflar ya da tesadüf sonucu bulunuyor.

Bilim adamlarının çözemediği 10 sır 444ko8

''Ölü insanlar görüyorum''repliğiyle zihnimize kazınan ''Altıncı His''filminden, lisedeyken ev partilerinde pek çoğumuzun katıldığı masum ruh çağırma seanslarından, çocukken masal gibi dinlediğimiz korkulu hayalet hikâyelerine kadar ruhlar üzerine hep konuşulur.

Bilim adamlarının çözemediği 10 sır 32uzaylilar

UFO deyince genelde insanların aklına uçan daireler, kısacası uzay gemileri gelse de UFO'nun açılımı ''Tanımlanamayan Uçan Nesne''.Ve bu nedenle evet UFO diye bir şey var. Çünkü dünyanın her tarafında, gökyüzünde ne olduğunu tanımlayamadıkları birtakım objeleri gördüğünü söyleyen insanlar var.

Bilim adamlarının çözemediği 10 sır 110

ABD'nin New Mexico eyaletinde bulunan küçük Taos kentini ziyaret eden bazı turistler ve vatandaşlar, yıllardır, çöl havasında gizemli, güçsüz, düşük frekansa sahip bir uğultu ve titreşim duyduklarını anlatıyorlar.

Bilim adamlarının çözemediği 10 sır 411

Altıncı hissin gücüne inanan pek çok kişi, psişik güçlerin test edilemeyeceğini, çünkü bir nedenle kendilerine şüpheyle yaklaşanların ya da bilim adamlarının yanında azaldığını vurguluyor. Eğer bu tespit doğruysa, bilimin psişik güçlerin varlığını, gelecekte de ne ispat edebilmesi ne de çürütebilmesi mümkün görünmüyor.

Kaynak: İnternet
metin özkara

metin özkara

Erkek
Yer : istanbul

Bilim adamlarının çözemediği 10 sır Empty
MesajKonu: kendimizi tanımalıyız   Bilim adamlarının çözemediği 10 sır Icon_minitimeÇarş. Mayıs 14 2008, 21:34

gerçekten öğrenmek istiyor isek niçin kendimizi tanıyıp tanımadığımızı sormamız gerektiğini düşünüyorum.bir beden ve o bedenin içinde evrenle birleşmiş bir enerjiye sahibiz ve enerjimizin hangi durumlarda nasıl tepkiye geçtiğini bilemiyoruz, bu tepkimenin sonucu olarak birçok olayı tetikliyor ve tetiklemiş olduğumuz o olayların içinde yaşıyor olabilliriz ve yaşadığımız o olayların araştırmasını yapıyoruz belkide: bütün olanlar bizden çıkmış enerji oluşumları olabilirmi?geleceğe dair adımlar atıp mutlu enerjileri yansıtmamız gerektiğini ve geçmişin bir ders kitabı gibi algılanması gerektiğini düşünüyorum.her nerede ne yapıyor olursak olalım her yapılanın birçok boyutta yaşınılan değerleri var olduğunu düşünüyorum. bir adım attığımızda sadece bir adım atmadığımızı bilmeliyiz(bir adım atarken içimizde milyarlarca hücrenin hareketini adımımıza ve adımımızıda yine milyarlarca hücrenin yaşadığı gezegenimiz üstündeki bir parçaya ve o parçadanda bir çok parçalara. birde bedenimizin diğer boyutları :.....)

Bilim adamlarının çözemediği 10 sır
1 sayfadaki 1 sayfası