INDIGO DERGISI FORUMU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
INDIGO DERGISI FORUMU

http://indigodergisi.com

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

aslında yardım

4 posters
YazarMesaj
berra kurşunlu

aslında yardım Empty
MesajKonu: aslında yardım   aslında yardım Icon_minitimePerş. Ocak 24 2008, 00:45

merhaba, indigo kavramının araştırıyorum ve sormak istediğim pek çok şey var.Mesela tüm indigo tanımlı kişiler hep çok hareketlimidir? Yada indigo çocuk büyütülürken ailesi tarafından aşırı sevgi görmüş ve anlaşılmış ise ona çeşitli olanaklar sunulmuş ise ( Tabi farkında olmadan) daha sakin bir yapıya mı sahip olurlar? Bu konuda ki fikirlerinizi yada bilgilerinizi paylaşırsanız pek çok soruya yanıt bulucam... YARDIM
Mehmet
Yönetici
Yönetici
Mehmet

Erkek
Yer : Texas, United States

aslında yardım Empty
MesajKonu: Geri: aslında yardım   aslında yardım Icon_minitimePerş. Ocak 24 2008, 10:54

Oncelikle henuz bu konuda yapilmis saglam arastirmalar yok. Sadece izlenimlerim sonucunda spekulasyon yapiyorum. Bu konuda uzman olmadigi icin, yazdiklarimi da uzman gorusu olarak algilamayin. Bu konu dahilindeki sorulara cevap vermek isterim.

Butun Indigolar cok hareketlidir diye bir sey soylememiz mumkun degil. Cok sakinlerini gordugumu soyleyebilirim. Lee Carroll ve Jan Tober tarafindan "Indigo Cocuklar" kitabi hazirlanirken, bazi cocuk gelisimi uzmanlari ve psikologlarin gorusleri alinmis. Bu uzmanlar o zamana (1999) kadar Indigolarin cok hareketli olduklarini gozlemlemisler. Bu yuzden Indigo Cocuklarin Ortak Ozellikleri listesine "oldukca hareketlidirler" maddesi eklenmis. Bu ortak ozellikleri listesinin yalnizca o zaman icin gecerli olabilecegini, bu zamana kadar ortak ozelliklerin tamamen cesitlendigini soyleyebilirim. Hatta hislerim bana artik kesin ortak ozellikler olmadigini soyluyor. Acikcasi bu konuda artik kesin bir sey soylemek mumkun degil.

Bir insanin sakin olmasinda, cevre etkisi olabilecegini pek sanmiyorum. Sakinlik dedigimiz seyin mizac ile, dogustan gelen bir sey olduguna inaniyorum. Indigolarda bahsettigimiz "sakinlikten" kastimiz sessizlik ise; yeri geldigi zaman kisa ve oz konusmak, kimseye rahatsizlik vermemek ise derin bir hosgoru sahibi olmak ise ciddi anlamda erdemli kisilerden bahsediyoruz demektir. Bu erdem, kisinin tasidigi ruhsal sorumlulukla da ilgili olabilir. Bu ozelliklere sahip indigolara kristal uyumlu indigo deniyor. Indigolarin kristal enerjiye uyumlandiklariyla ilgili bilgiler var. Bu ne anlama geliyor? Indigolarin, Kristal cocuklarla benzer ortak ozellikler tasiyabilecegini, dna'larinda aktivasyon gerceklesebilecegi gibi, telekinetik, telepatik niteliklerin ortaya cikabilecegi... Bu yazdiklarimin hicbiri bilimsel olarak kanitlanabilen seyler degildir.

Konuyla ilgili diger bilgili arkadaslarin da katilimi olursa birbirimizden ogrenecegimiz seyler olabilir. Diger sorularinizi da paylasabilirsiniz.
http://indigodergisi.com/yonetmen
Kladius

aslında yardım Empty
MesajKonu: Geri: aslında yardım   aslında yardım Icon_minitimeSalı Nis. 22 2008, 01:04

Ben bir indigo çocuk olduğumu düşünmeye başladım.Testinizdeki 21 sorudan 19 tane özellik bende bulunan özelliklerdir.Özellikle dikkat eksikliği sendromunu çok yoğun bir şekilde yaşıyorum.Empati çok kurarım.İşin garibi benim Parapsikolojik yeteneklerim yok.(veya daha keşfetmedim).Sakinimdir Hareketi pek sevmem.Boyutlar arası İndigo çocuk bana uyuyor özellikle...

Kısacası Bende Parapsikolojik yetenekler yok;fakat testinizdeki 21 özelliğin 19unu taşıyorum.Tarih'e çok meraklıyımdır.Öğrenmeyi çok severim(Hatta bu yüzden bazı arkadaşlarım tarafından inek damgasıda yemişimdir)Felsefeyi çok severim.İri yapılıyım.Boyutlar arası bir indigo çocuk olma ihtimalim var mı ?
sirius
Moderator
Moderator
sirius

Erkek
Yer : izmir

aslında yardım Empty
MesajKonu: Geri: aslında yardım   aslında yardım Icon_minitimeÇarş. Nis. 23 2008, 16:27

sevgili mehmet çok güzel açıklamış ama benim genel olarak savunduğum bir hissim var. Bu sadece benle değil gördüğüm kadarıyla birkaç kaynakta da bahsediliyor.

İndigo aslında dönemin değişmesinin getirdiği birşey. Bu bir enerji seviyesi. Yani yavaş yavaş dünyada bir indigolaşma başlıyor. Yeni doğan çocuklar direk indigo doğma şansına sahipken, eski insanlarda değişimlere maruz kalıp indigolaşıyor. kimisi de kristal bir birey haline geliyor. Bu yüzden indigo kelimesini indigo çocuk ile sınırlamamak gerekiyor. Genel bir indigolaşma olduğunu düşünüyorum.

Her indigo öyle yada böyle bir görevi üstlenmiştir mutlaka. Bu görevler sezgisel olarak hissedilir. Şu anda olmasada zamanı geldiğinde herkesin rolünün üstleneceği kanaatindeyim. Kladius parapsikolojik yetekenekler şart değil bence. Çünkü insanın kişiliği gelişmişse, büyük erdemlere sahipse parapsikolojik yeteneklerin bu özellikler yanında pek bir önemi yok. Her indigonun parapsikolojiye veya mistizme meraklı olması gerektiğini de düşünmüyorum.

Yalnız şöyle birşey var Kladius her insanda ister indigo olsun ister olmasın psişik yetenekler vardır. Bence öncelikle bunların farkına varmaya çalış. Telepatik durumları farket veya telekinetik etkileri, rüyalarının sırlarına eriş, psikometri denemeleri yap vs.. Yani mutlaka kullanıyorsundur zaman zaman ama genelde farketmeyiz. Farketmek çok önemli bu nokta. Fark edilip yoğunlaşılırsa o şeyde gelişme meydana gelir. Farkettikten sonra yavaş yavaş açılımları görmeye veya bu konuda alıştırmalarla kendini geliştirmeye başlayabilirsin. (Bir de kimisinde vardır ama herkeste var sandığı için anlayamaz.)

Birde şu açıdan bakalım. Sen felfesefeye ilgili olduğunu söylüyorsun. Bu da bir yeti. Öte yandan belki de senin yetilerinden biri okuduğun bir filozofun anlattıklarından o filozofun sırlarına söylemek istediklerine erişebilme kabileyeti olabilir. Mesela yanlış hatırlamıyorsam Hegel anlaşılamayan filozoflardan biri. Tam olarak düşünce yapısını anlayan yok yorumlar var. Belki sen sana verilen bir yeti ile Hegel veya benzer filozofların düşünce yapılarını otomatik olarak çözüyor olabilirsin. Veya felsefede daha derinlere inip aklını sistematik olarak kullanmayı becereksinz. Sistematik kullanılan akılla yeni yöntemler yeni fikirler yeni görüşler atacaksın. Yani tam olarak yetenekten kasıt parapsikoloji ile sınırlı kalmamı. Kimisi çok daha ilginç yeteneklere sahiptir. Bu yönden daha öncede söylediğim gibi yakında zaten öyle yada böyle kendini keşfedeceksin. Ama şimdiden gözlemlemeye başlayabilirsin Smile

aslında yardım
1 sayfadaki 1 sayfası